Dieta Plus

Poradnictwo Żywieniowe i Dietetyczne

Dietetyk w Opolu

o mnie artykuły wykłady audycje radiowe Trisomia 21 kalkulator RODO

Dieta Plus Opole

Joanna Gruszka

dietetyk kliniczny

dietaplus@interia.pl

www.dietaplus.plUsługi dietetyczne

Wizyta i cennik

Pomiar składu ciała

Przed wizytą wypełnij: ankietę

Rejestracja:
tel. 662 - 142 - 647


Gabinet:
Opole ul. Reymonta 49/5

Mapa dojazdu

NABÓR NA BEZPŁATNE WIZYTY DLA OSÓB Z TRISOMIĄ 21 TRWAŁ 5 LAT I ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY W 2018 ROKU. OBECNIE WYNIKI SA OPRACOWYWANE, A WNIOSKI ZE SPOTKAŃ WYCIĄGANE. PODZIELĘ SIĘ NIMI W CZASIE WYKŁADÓW I W ARTYKUŁACH W NAJBLIŻSZYM CZASIE. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM PACJENTOM Z TRISOMIĄ ZA WZIĘCIE UDZIAŁU W BADANIU.

Zespół Downa

Zapraszam wszystkich pacjentów z Zespołem Downa na bezpłatne wizyty. Zebrane informacje zostaną wykorzystane w badaniu Realizacja potrzeb żywieniowych dzieci i dorosłych z zespołem Downa, a Państwo dowiedzą się, co zmienić w żywieniu, aby dziecko, to małe lub już dorosłe, było zdrowsze i lepiej się rozwijało.

Pierwsza wizyta:

Obejmuje zmierzenie, zważenie oraz pomiar składu ciała Państwa dziecka, ocenę nawyków żywieniowych na podstawie wypełnionych dokumentów, opisanych i udostępnionych poniżej. Szczegółowo wypytam Państwa o zdiagnozowane choroby oraz dolegliwośści dziecka.

Na pierwszej wizycie dostaną Państwo zalecenia żywieniowe na piśśmie, dobrane do stanu zdrowia oraz wieku Waszego dziecka, będą zatem Państwo wiedzieli, jakie proste zmiany w jadłospisie wprowadzić, jak złagodzić dolegliwośści i czy dziecko prawidłowo się rozwija.

Na I wizytę proszę przynieśść wypełniony:

 • dzienniczek żywienia
 • kwestionariusz FFQ6
 • wyniki następujących badań nie starszych niż 6 miesięcy przed wizytą (pediatra powinien dać Państwu skierowanie) :
  • Morfologia z rozmazem i OB
  • Cholesterol całkowity, frakcje HDL i LDL
  • Glukoza
  • Trójglicerydy
  • TSH
  • Dokumenty potwierdzające zdiagnozowane schorzenia:
   • wypisy ze szpitala
   • badania
   • zaświadczenia lekarskie

  Dzienniczek żywienia

  Proszę o zapisanie wszystkiego, co jadło i piło Państwa dziecko zgodnie z instrukcją zamieszczoną w dzienniczku. Warto się do tego przygotować i przez 3 dni ważyć na wadze kuchennej (na przykład kromki chleba, kawałki ciasta, ziemniaki, ilośść mięsa) i mierzyć, na przykład na kubeczki, łyżki (ilośść wypitego mleka, soku, zjedzonych łyżek kaszy czy ryżu). Dzięki temu będę mogła sprawdzić czy zjadane ilośści są prawidłowe, czy w diecie jest wystarczająca ilośść witamin i składników mineralnych.

  Pobierz Dzienniczek żywienia.

  Kwestionariusz FFQ6

  Proszę o wypełnienie TYLKO tabeli zawierającej produkty spożywcze i zaznaczenie właściwej dla Państwa odpowiedzi krzyżykiem. Dzięki kwestionariuszowy, będę wiedziała jak często Państwa dziecko zjada pewne produkty, na przykład owoce lub słodycze.

  Pobierz Kwestionariusz FFQ6.

  Na drugiej wizycie

  Skontrolujemy wprowadzone przez Państwa zmiany. Ponownie dokonam pomiarów dziecka, podobnie jak na I wizycie. Ponownie też wypełnią Państwo Dzienniczek żywienia i Kwestionariusz FFQ6.
  Termin wizyty i dokumenty do wypełnienia ustalimy w trakcie pierwszego spotkania.

  W celu rejestracji terminu wizyty oraz jakichkolwiek pytań i wątpliwośści dotyczących dokumentów i badań proszę dzwonić pod mój numer telefonu 662-142-647. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

  Serdecznie zapraszam:-)